Bezpiecznie Tu i Tam

Bezpiecznie Tu i Tam

W miesiącu lutym i marcu wykonaliśmy ostatnie zadania konkursowe.

Uczniowie klas młodszych uczestniczyli w zajęciach „Jak bezpiecznie korzystać z gier i zabaw umieszczanych w sieci?” i „Za co lubimy internet?”. Uczniowie projektowali ulotkę/ plakat promujący swoje wymarzone i ulubione gry na telefon lub tablet, oraz tworzyli i podpisywali klasowy kontrakt o korzystaniu z internetu i nowoczesnych technologii.

Prace uczniów można jak zwykle podziwiać na gazetce w przejściu do budynku edukacji wczesnoszkolnej.

Uczniowie klas IV-VI wzięli udział w zajęciach „Razem bezpieczni w internecie- 8 lutego – Dzień bezpiecznego internetu”  „Internet jest super”. Uczniowie tworzyli artykuł do gazety lub ulotkę/plakat promujący ulubione, wymarzone strony internetowe, gry, blogi, oraz Kodeks Świadomego Użytkownika Nowoczesnych Technologii.

Oprócz tego wzięliśmy udział w trzecim, ostatnim zadaniu konkursowym „Rywalizacja na multimedia”. Etap szkolny konkursu wygrali:

  1. Maciej Marcinkowski
  2. Hubert Żarnowski
  3. Wiktoria Malusi
  4. Maciej Koliński
  5. Weronika Jędrusiak
  6. Miłosz Baranowski
  7. Jan Konieczny
  8. Marianna Śmigielska
  9. Łukasz Frąszczak

Nagrania i ciekawe prezentacje laureatów etapu szkolnego zostały wysłane do Fundacji Orange.

Miło nam ogłosić, że nasz uczeń,  Jan Konieczny, zdobył wyróżnienie w etapie ogólnopolskim i zdobył dla szkoły dodatkowych 5 punktów. Nagrodą indywidualną dla Jasia, zgodnie z regulaminem będzie gra do nauki programowania.

Do rozstrzygnięcia konkursu został tylko tydzień. Nasza szkoła jest aktualnie na 5 miejscu! Mamy 1455 punktów!

Z niecierpliwością oczekujemy na ogłoszenie wyników.

Przypominamy, że nagrodą główną dla szkoły, która zwycięży jest wyposażenie szkolnej pracowni multimedialnej w sprzęt o wartości 30 000zł. Szkoły, które uplasują się na kolejnych 10 miejscach w tabeli punktacji otrzymują nagrody wyróżnienia w postaci sprzętu dydaktycznego o wartości 5 000zł. każdy.

Jednak już dzisiaj możemy sobie wszyscy wzajemnie pogratulować udanej współpracy, dobrej zabawy, ciekawych zajęć i twórczych pomysłów w wykonywaniu kolejnych zadań konkursowych!

Zespół ds. Konkursu „ Bezpiecznie Tu i Tam”