Deszcz medali!!!

Kolejny bardzo udany występ odnieśli „Dwójkowi” lekkoatleci w Halowych Wojewódzkich Mistrzostwach Lekkoatletycznych, które odbyły się  27 listopada 2015r w Kaliszu. Nasi uczniowie weszli w skład reprezentacji powiatu. W ogólnej klasyfikacji reprezentacja zajęła wysokie III miejsce do czego bardzo się przyczynili nasi uczniowie. Reprezentacja liczyła 16 zawodników z powiatu pleszewskiego i aż czterech z naszej szkoły.

Brązowy medal zdobyła Ewelina Podemska w biegu na 600m oraz zdobyła srebrny medal w sztafecie 4x200m. Następnie Filip Biadała i Szymon Kempiński wywalczyli brązowy medal w sztafecie 4x200m. W biegu na 60m przez płotki udział wzięła Noemi Drążewska.

Opiekunem zawodników był  Szymon Adamski.

Deszcz medali

 

Srebrni badmintoniści

13 listopada 2015 roku reprezentacja chłopców naszego gimnazjum wzięła udział w Mistrzostwach Rejonu w Badmintonie Drużynowym, które odbyły się w Kaliszu. Pierwszy mecz stoczyliśmy z gimnazjum nr 4 Kalisz pokonując ich w pięciu starciach. Następnie przyszło nam walczyć w finałowej czwórce o miejsca na podium. O finał zagraliśmy z gimnazjum nr 9 w Kaliszu. Był to łatwiejszy mecz od poprzedniego i świadczy o tym wynik tego 3:0. W finale spotkaliśmy się z renomowaną szkołą  z Ostrowa, ulegając im ostatecznie i zajmując drugie miejsce w turnieju. Bartkowi i Jakubowi serdecznie gratulujemy sukcesu tym bardziej, iż jak dotąd nasze Gimnazjum nie osiągnęło tak wysokiego miejsca. Naszą szkołę reprezentowali: Bartosz Stephan i Jakub Rybacki.

Srebrni badmintoniści

tekst i zdjęcia: Sz. Adamski