Konkurs “BEZPIECZNIE TU I TAM”

Konkurs “BEZPIECZNIE TU I TAM”

Drodzy uczniowie !

W listopadzie wystartowało  drugie zadanie konkursowe – Rywalizacja na obrazy.

Waszym zadaniem jest przygotować pracę na jeden z  poniższych tematów i przekazanie jej wychowawcy.  Pamiętajcie, że praca powinna być przygotowana w formie pracy plastycznej, techniką dowolna, bez użycia nowych technologii.

W każdym zadaniu konkursowym nagrodzimy 10 najlepszych prac wśród uczniów klas I- III oraz 10 najlepszych prac uczniów klas IV- VI . Czekają na Was atrakcyjne nagrody – tablety i gadżety elektroniczne za miejsca na podium oraz nagrody wyróżnienia za miejsca 4-10.

Powodzenia!

Tematy zadania konkursowego:

 1. Wyobraź sobie, że napisałeś/napisałaś książkę dla swoich kolegów i koleżanek o Twoich ulubionych miejscach w internecie. Zaprojektuj do niej okładkę – w ten sposób, aby zachęciła czytelnika do lektury.
 2. Wybierz kilka zasad bezpiecznego zachowania w internecie i zaprojektuj do nich plakat, który każde dziecko chciałoby powiesić w swoim pokoju lub w swojej szkole. Oto wybór zasad, z których możesz skorzystać– możesz zaprezentować również inne zaproponowane przez Ciebie, zasady bezpieczeństwa online:
 1. a) Chronię swoje dane w sieci.
 2. b) Nie ufam osobom poznanym w internecie.
 3. c) Dbam o wizerunek w online.
 4. d) Nie hejtuję, szanuję innych internautów.
 5. e) Kontroluję czas spędzony w internecie.
 6. f) Korzystam z gier i aplikacji uzgodnionych z rodzicami.
 7. g) Nie odbieram wiadomość i z nieznanego źródła.
 8. h) Mówię rodzicom i nauczycielom, jeśli coś w internecie jest nie tak.
 1. Zaprojektuj podkładkę pod komputerową myszkę w ten sposób, aby dzieci, które będą jej używały, pamiętały, dzięki niej o zasadach bezpiecznego korzystania z internetu.

Przypominamy również o trwającym przez cały czas zadaniu dla rodziców – ukończeniu internetowego kursu i zdobyciu certyfikatów. Za to zadanie mamy obecnie na koncie 119,71 z punktów na 500 możliwych do zdobycia. Kolejny raz bardzo liczymy na wsparcie rodziców!

W grudniu przed nami kolejne zadania. Szczegóły wkrótce! Zapraszamy wszystkie klasy do wspólnej zabawy i poszerzania wiedzy na temat Internetu.