“Nie możemy robić rzeczy wielkich,

ale małe z wielką radością”

Matka Teresa z Kalkuty

TO MY!

Lubimy pomagać innym, bo jesteśmy kreatywni i nie boimy się wyzwań,

jesteśmy odważni i konsekwentni w dążeniu do celu.

Dołącz do nas!

Nasze akcje

POMAGAMY ZWIERZĘTOM PRZETRWAĆ ZIMĘ

23 listopada 2019 r. wolontariusze odwiedzili azyl dla zwierząt mieszczący się na Zielonej Łące. Mieliśmy okazję  podpatrzeć pracę innych wolontariuszy, pobawić się ze zwierzętami a także towarzyszyć im podczas spaceru. W ramach wolontariatu rodzinnego pozyskaliśmy środki, które przeznaczyliśmy na zakup karmy, obroży i smyczy dla podopiecznych azylu. Na pewno nie był to dla nas jednorazowy wyjazd i będziemy odwiedzać schronisko!

FESTYN W SOWINIE BŁOTNEJ

Nasi niezastąpieni wolontariusze podczas festynu. Dziękujemy serdecznie za wesołe buźki, kolorowe warkoczyki i ogromne mydlane bańki.

FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY 2019

Podczas tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry  Świątecznej Pomocy  13 uczniów naszej szkoły podjęło trud zbiórki pieniędzy. BRAWO! DZIĘKUJEMY ZA ZAANGAŻOWANIE!

PISZEMY KARTKI URODZINOWE DLA CHOREJ MARIKI

Grupa wolontariuszy wykonała i wysłała kartki urodzinowe dla chorej dziewczynki. To już kolejna akcja tego typu, której inicjatorem jest nasza młodzież. Mamy nadzieję, że wielki uśmiech zawitał na buzi Mariki w dniu jej urodzin.

ŁAŃCUCH POMOCNYCH DŁONI

Zawsze razem! Łańcuch Pomocnych Dłoni. Wolontariat pleszewskiej Dwójki aktywny podczas przeprowadzki biblioteki.

OLIMPIADA  PPL  JUNIOR 2018

Wspierać, pomagać uczestnikom Olimpiady PPL Junior 2018 w pleszewskiej Dwójce – to dla Nas czysta przyjemność!

Polecamy się na przyszłość!

 

 

DBAMY O GROBY ZMARŁYCH

Kolejny raz w tym roku szkolnym wolontariusze przeprowadzili akcję sprzątania grobów. Uporządkowali je, a także nie zapomnieli zapalić symbolicznego światełka…

 

WALENTYNKOWY DZIEŃ SĄSIEDZKI

1o lutego w ramach Walentynkowego Dnia Sąsiedzkiego w CWIO włączyliśmy się w akcję społeczną „Poczta walentynkowa”. Tego dnia każdy mógł wykonać walentynkowe kartki dla podopiecznych MGOPS. Wspólnie wszyscy wolontariusze wykonali aż 140 kartek, które mamy nadzieję ucieszyły obdarowywane osoby.

POMAGAMY PTAKOM PRZETRWAĆ ZIMĘ

Zima to trudny czas dla ptaków, ale  z naszą pomocą przetrwają ją na pewno łatwiej. Wolontariusze zadbali o to, aby nasi skrzydlaci przyjaciele nie byli głodni. Na gałęziach drzew zawiesili smakołyki, które sami przygotowali. Teraz ptaki nie będą głodne, bo w parku przy szkole czekają na nie smaczne niespodzianki.

 

XXVI FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

Mimo mrozu nasi wolontariusze przemierzali miasto wzdłuż i wszerz, aby dotrzeć do chcących wesprzeć finałowe granie. Jesteście wspaniali 🙂

 

SPEŁNIAMY MARZENIE SARY

Sara ma 7 lat i jest najmłodszym dzieckiem w Domu Dziecka w Brodnicy. Jest największą fanka Elzy.

Marzy, by w swoje urodziny  dostać jak największą liczbę kartek.

 

MAGIA ŚWIĄT ZAKLĘTA W KARTKACH

Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia są najlepszą okazją do robienia prezentów. Dla jednych prezent musi być kosztowny lub wyszukany, dla innych darem będzie uśmiech, troska, zainteresowanie, czy …..kartka z życzeniami.

Po raz pierwszy uczniowie naszej szkoły przygotowali kartki dla chorych dzieci z „Marzycielskiej Poczty”, które przez swoje ciężkie choroby i częste wizyty w szpitalach mają ograniczony kontakt z rówieśnikami. Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

Niech nasze kartki sprawią,

że Święta Bożego Narodzenia dla dzieci z „Marzycielskiej Poczty” będą radosne i szczęśliwe.

Zbiórka karmy

 

W listopadzie w naszej szkole przeprowadziliśmy zbiórkę karmy dla kotów wolno żyjących.

W imieniu bezdomnych kociaków bardzo dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom za aktywny udział w naszym przedsięwzięciu.

działamy z http://wolontariat.pleszew.info/