“Opowieść wigilijna” w wykonaniu uczniów

“Opowieść wigilijna” w wykonaniu uczniów

18 i 19 grudnia 2014 r. uczniowie ZSP nr 2 w Pleszewie wystąpili dla rodziców, uczniów i pracowników naszej szkoły w przedstawieniu pt. “Opowieść wigilijna” na podstawie opowiadania Karola Dickensa.

„Opowieść wigilijna” pokazuje głębokie doświadczenie i przemianę skąpca Ebenezera Scrooge’a, zachodzącą w czasie nocy wigilijnej. Jest on samotnikiem, nielubiącym ludzi, a dbającym jedynie o pomnażanie swojego majątku. W noc wigilijną ukazuje mu się duch Jakuba Marleya – jego zmarłego partnera w interesach, cierpiącego pod ciężarem łańcucha win, który wykuł sobie za życia. Ta wizyta ma uchronić Scrooge’a przed podobnym losem. Początkowo nieufny, Ebenezer zmienia zdanie pod wpływem wizyt kolejnych duchów: Ducha Dawnych Świąt Bożego Narodzenia, Ducha Obecnych Świąt i Ducha Świąt przyszłych. Pokazują one bohaterowi sceny z jego życia przeszłego, teraźniejszego i przyszłego. Przerażony wizją samotnej śmierci, Scrooge pojmuje beznadziejność takiego trybu życia i nastawienia do innych ludzi, staje się z powrotem szczodrym, serdecznym człowiekiem, jakim był za młodu, przed śmiercią siostry, jedynej jak się zdawało osoby, która kiedykolwiek się o niego troszczyła.

 

    Nauczycielki A. Matuszak i A. Ratajczak dziękują wszystkim zaangażowanym w ten projekt – aktorom, chórowi szkolnemu i p. P. Paterce, ekipie odpowiedzialnej za scenografię, kostiumy i charakteryzację, chłopcom wnoszącym i wynoszącym elementy dekoracji…

Jesteście wspaniali!