Pożegnanie lata – wycieczka klas trzecich do Gołuchowa

Pożegnanie lata – wycieczka klas trzecich do Gołuchowa

W dniu 22 września trzecioklasiści pożegnali najcieplejszą porę roku w gołuchowskim parku. Swą wędrówkę po jednym z najstarszych i największych ogrodów założonych w stylu angielskim w II połowie XIX wieku, uczniowie rozpoczęli od wizyty w Muzeum Leśnictwa. Poznali gatunki drzew leśnych, warstwy lasu. Zgłębili wiedzę na temat ochrony gatunkowej roślin i zwierząt.

Następnie trzecioklasiści udali się do ogrodu kwiatowo- ziołowego. W tej zabytkowej szkółce, gdzie rośnie ponad 200 gatunków roślin, uczniowie odkryli także ananasarnię i odrestaurowane winnice.

Udając się do ostatniego punktu wycieczki, jakim była wizyta w zagrodzie ssaków, dzieci podziwiały budki lęgowe dla różnych gatunków ptaków i nietoperzy, paśniki dla saren, dzików, zajęcy. Z kolorowych tablic umieszczonych na ścieżce edukacyjnej czerpali informacje na temat zwierząt żyjących w gołuchowskich lasach.

W Pokazowej Zagrodzie Zwierząt dzieci podziwiały z bliska żubry, koniki polskie, daniele i dziki, a biorąc udział w lekcji przyrody zebrały wiele cennych informacji na ich temat.

Lato pożegnało trzecioklasistów wspaniałą, słoneczną pogodą, która sprzyjała podziwianiu piękna krajobrazu gołuchowskiego parku. Wycieczka była wspaniałą lekcją przyrody i historii, która na długo pozostanie w pamięci najmłodszych.

Tekst: Ewa Borkowska

Zdjęcia: Ewa Borkowska, Jolanta Nowacka.