Zdecyduj, co chcesz czytać!

Zdecyduj, co chcesz czytać!

Sprawozdanie z Ogólnopolskich Wyborów Książek

1. Nazwa szkoły (placówki): Szkoła Podstawowa nr 2 im. Królowej Jadwigi w Pleszewie

2. Adres: ul. Ogrodowa 2, 63-300 Pleszew

3. Data przeprowadzenia wyborów: 26 marca 2015 r.

4. Liczba uczestników: 444

5. Orientacyjna liczba uczniów w szkole: 522

6. Wiek uczestników: 6 – 12 lat

7. Imię i nazwisko nauczyciela opiekuna wyborów: Sebastina Richter – Kłopocka

Wykaz książek

 

Szkoła Podstawowa kl. I – III
Tytuł Autor Liczba oddanych głosów
1 Plastusiowy Pamiętnik M. Kownacka 32
2 Martynka G. Delahay, M. Marlier 28
3 Anaruk, chłopiec z Grenlandii Cz. Centkiewicz 14
4 Harry Potter J. K. Rowling 10
5 Puc, Bursztyn i goście J.Grabowski 9
6 Smerfy 9
7 Kubuś Puchatek A.A. Milne 7
8 Czerwony Kapturek Ch. Perrault 6
9 MineCraft 5
10 Dzieci Bullerbyn A. Lindgren 5
11 Madagascar 5
12 Dziennik cwaniaczka J. Kinney 5
13 Calineczka H. Ch. Andersen 5
14 Piłka nożna 5
15 Zaczarowana zagroda A. Centkiewicz, Cz. Centkiewicz 4
16 Pirat Pach R. Impey, N. Reed 4
17 Franklin P. Bourgeois 4
18 Myszka Miki W. Disney 4
19 Dinozaury 4
20 Kosmos 4
21 Tytus H. J. Jurewski 4
22 Szewczyk Dratewka J. Porazińska 4
23 Królewna Snieżka bracia Grimm 3
24 Kot w butach Ch. Perrault 3
25 Cudaczek – Wyśmiewaczek J. Duszyńska 3
26 Brzydkie Kaczątko H. Ch. Andersen 3
27 Na ratunek Rufiemu H. Webb 3
28 Nela reporterka 3
29 My little Ponny 3
30 Reksio 3
31 Angry Birds 3
32 Kopciuszek 3
33 Ania 3
34 Hobbit J.R.R. Tolkien 2
35 Kraina lodu W. Disney 2
36 Przygody Koziołka Matołka K. Makuszyński 2
37 Kot Filemon M. Nejman 2
38 Królowa Śniegu H. Ch. Andersen 2
39 Bolek i Lolek Wł. Nehrebecki 2
40 Księżniczka W. Disney 2
41 Traktor 2
42 Samochody 2
43 Pinokio C. Collodie 2
44 Strażak 2
45 Auta 2
46 Eayeslria Girls 2
47 Violetta 2
48 Sam Sam 2
49 Śpiąca Królewna bracia Grimm 2
50 Batman 2
51 Zaginiona w śniegu H. Webb 2
52 Zwierzęta leśne 2
53 Masza i niedźwiedż 2
54 Kajtkowe przygody M. Kownacka 2
55 Spiderman 2
56 Zwierzęta morskie 2
57 Rybka Mini Mini 2
58 Scooby Doo 2
59 Lego 2
60 Gdzie jest Rudek H. Webb 1
61 Czarodziejka Lilii Knister 1
62 Monster High 1
63 Zakochany kundel W. Disney 1
64 Bijacz M. Musierowicz 1
65 Kraina Baśni 1
66 Mgiełka porzucona kotka H. Webb 1
67 Zwierzęta, moi przyjaciele 1
68 Beza szuka domu A. Stelmaszyk 1
69 Szafir psiak na medal A. Stelmaszyk 1
70 Laura zawsze pomoże 1
71 Świnki morskie 1
72 Ciężarówka 1
73 Baśnie 1
74 Zezia i Giler A. Chylińska 1
75 Tadek niejadek W. Chotomska 1
76 Zwierzęta naszych lasów 1
77 Mały Rubik w tarapatach H. Webb 1
78 Kora jest samotna H. Webb 1
79 Baśnie braci Grim 1
80 Dom czarownic M. Stewart 1
81 Pies, który jeździł koleją R. Pisarski 1
82 Motyle 1
83 Alvin i wiewiórki 1
84 Ilustrowany atlas świata 1
85 Pyza na polskich dróżkach H. Januszewska 1
86 Porwanie małej Mili H. Webb 1
87 Młody pływak J. Rouse 1
88 Tuptuś L. Driscoll 1
89 Jacek i Agatka W. Chotomska 1
90 Lego ninjago 1
91 Rodzina myszek 1
92 Wielka ucieczka Tymka z domu 1
93 Kaczor Donald W. Disney 1
94 Wieżyk 1
95 Szkoła Survivalu 1
96 W.I.T.C.H 1
97 Klub kociaków słodziaków S. Mongredien 1
98 Co i jak konie 1
99 Kto uratuje Iryska? H. Webb 1
100 Tata i ja A. Stelmaszyk 1
101 Motocykle 1
102 Lampa Alladyna 1
103 Uczeń Czarnoksiężnika W. Jabłoński 1
104 Łoli 1
105 Ślimaki 1
106 Na straganie J. Brzechwa 1
107 Jego Mowi 1
108 Stefek Burczymucha M. Konopnicka 1
109 Detektyw Kwiatkowski J. Banscherus 1
110 Kaczka Dziwaczka J. Brzechwa 1
111 Lassie, wróć! E. Knighta 1
112 Karolcia M. Kruger 1
113 Zosia i kapelusz E. Zarębska 1
114 Klameczka 1
115 Król Lew W. Disney 1
116 101 dalmatyńczyków W. Disney 1
117 Konie 1
118 Barbie 1
119 Rycerz Mike A. Bar 1
120 Dobre wychowanie 1
121 Morza i oceany 1
122 Matylda i Maks K. Najman 1
123 Mikołajek R. Goscinny 1
124 Elementy harmonii B. T. Snider 1
125 Wesołych Świąt bałwanku 1
126 Garfield J. Davis 1
127 Czaruś mały uciekinier H. Webb 1
128 Trzej muszkieterowie A. Dumas (ojciec), A. Maquet 1
129 Katar 1
130 Basia i pieniądze Z. Stanecka 1
131 Trasmes 1
132 Mała syrenka H. Ch. Andersen 1
133 Hugo 1
134 Bob budowniczy K. Chapman 1
135 Eiga tęskni za domem H. Webb 1
136 Złotek przynosi szczęście A. Stelmaszyk 1
137 Nawiedzony dom J. Chmielewska 1
138 Aleksyna 1

 

Szkoła Podstawowa kl. IV – VI
Tytuł Autor Liczba oddanych głosów
1 Harry Potter J. K. Rowling 61
2 Opowieści z Narnii C.S. Lewis 31
3 Piątka z Zakątka K. Drzewiecka 31
4 Pinokio C. Collodi 19
5 Dziennik cwaniaczka J. Kinney 15
6 Dzieci z Bullerbyn A. Lindgren 12
7 Hobbit J. R. R. Tolkien 11
8 Chłopcy z Placu Broni F. Molnár 11
9 Pies, który jeździł koleją R. Pisarski 10
10 Więzień Labiryntu J. Dashner 9
11 Magiczne drzewo A. Maleszka 9
12 Koszmarny Karolek F. Simon 9
13 Martynka G. Delahaye, M. Marliera 9
14 Ania z Zielonego Wzgórza L. M. Montgomery 8
15 W pustyni i w puszczy H. Sienkiewicz 8
16 Akademia pana Kleksa J. Brzechwa 7
17 Władca pierścieni J. R. R. Tolkien 7
18 80 dni dookoła świata J. Verne 7
19 Przygody Mikołajka R. Goscinny 6
20 Tajemniczy ogród F. H. Burnett 6
21 Szósta klepka M. Musierowicz 6
22 Mikołajek R. Goscinny 5
23 50 twarzy Greya E. L. James 5
24 Igrzyska śmierci S. Collins 5
25 Przypadki Robinsona Cruzoe D.   Defoe 5
26 Dary aniołów C. Clare 4
27 Ten obcy I. Jurgielewiczowa 4
28 Metro 2033 D. Głuchowski 3
29 Kubuś Puchatek A. A. Milne 3
30 Historia Polski 3
31 Rywalki K. Cass 3
32 Puc, Bursztyn i goście J.Grabowski 3
33 Kamienie na szaniec A. Kamiński 3
34 Książki o zwierzętach 2
35 Sportowe 2
36 Kaśka podrywaczka M. Fox 2
37 Letni staż C. Karasyov, J. Kargman 2
38 Assasin Creed 2
39 Percy Jackson i bogowie olimpijscy R. Riordan 2
40 Baśniobór B. Mull 2
41 Anioły i demony D. Brown 2
42 Spotkanie nad morzem J. Korczakowa 2
43 Kraina lodu 2
44 Madagaskar 2
45 Będzie dobrze, daję słowo! S. Durrant 2
46 Pies na medal 2
47 Gwiazdko, gdzie jesteś? H. Webb 2
48 Alicja z Krainy Kakadu P. Marvell 1
49 Wymarzony rejs L. J. Singleton 1
50 Dziewczyna z usterką L. J. Singleton 1
51 S.O.S. dla zwierząt 1
52 Heartland L. Brooke 1
53 Origami 1
54 Jak pokochać kotka? 1
55 Merlin, bezdomny żebrak T. Nolan 1
56 Wiedźmin A. Sapkowski 1
57 Staś i Weronika J. Dubois 1
58 Kod da Vinci D. Brown 1
59 Inferno D. Brown 1
60 Kopciuszek 1
61 Opowieści z Nibylandi 1
62 Pippi Pończoszanka A. Lindgren 1
63 Słodycze Basi Z. Stanecka 1
64 Imieniny 1
65 Dziennik nastolatki M. Carlson 1
66 Klub Wix 1
67 Lotnik 1
68 Lassie, wróć! E. Knight 1
69 Biedna, mała Luna H. Webb 1
70 Awantura o Basię K. Makuszyński 1
71 Kłamczucha M. Musierowicz 1
72 Maksio szuka domu H.Webb 1
73 Baśnie Andersena 1
74 Neymar 1
75 Zezia i Giler A. Chylińska 1
76 Latarnia 1
77 Lampa Alladyna 1
78 Zmierzch S. Meyer 1
79 Lilka M. Kalicińska 1
80 Papierowe miasta J. Green 1
81 Jeźdźcy w czasie A.   Scarrow 1
82 100 – latek, który wyskoczył przez okno J. Jonasson 1
83 Aono Exorcist K. Kato 1
84 Lola gotuje I. Abedi 1
85 Tomek w tarapatach A. Szklarski 1
86 Alicja w krainie czarów C. Lewis 1
87 Kalamburka M. Musierowicz 1
88 Elf i dom strachów M. Pałasz 1
89 Magiczny domek na drzewie M. P. Osborne 1
90 Piłka nożna 1
91 Pływanie 1
92 Droga bez powrotu 1
93 Krzyżacy H. Sienkiewicz 1
94 Siódmy syn O. S. Card 1
95 Seria niefortunnych zdarzeń D. Handler 1
96 Eragon Ch. Paolini 1
97 Na ratunek Rufiemu H. Webb 1
98 Mikołajek i inne chłopaki R. Goscinny 1
99 Latornica 1
100 Nowe przygody Mikołajka R. Goscinny 1
101 Trzy metry nad niebem F. Moccia 1
102 Bajki robotów St. Lem 1
103 Kuba i Buba G. Kasdepke 1
104 Hania humorek detektyw M. McDonald 1
105 Mój niesforny szczeniaczek H. Webb 1
106 Książki dla młodzieży 1
107 Atlas świata 1
108 Niedźwiedź Wojtek 1
109 Wróg u bram Stalingradu 1
110 Operacja Dzień wskrzeszeń A. Pilipiuk 1
111 Sztan z siódmej klasy K. Makuszyński 1
112 Potop H. Sienkiewicz 1
113 Anaruk, chlopiec z Grenlandii Cz. Centkiewicz 1
114 Tupcio Chrupcio E. Piotrowska 1
115 Szkoła dla snobów L. Peterson 1
116 Ruffian 1
117 Charlie i fabryka czekolady R. Dahl 1
118 Doktor Dolittle H. Lofting 1
119 Do dwóch razy sztuka D. Palmer 1

 

 

 

 

 

 

 

Sprawozdanie z Ogólnopolskich Wyborów Książek

1. Nazwa szkoły (placówki): Gimnazjum nr 2 im. św. Królowej Jadwigi w Pleszewie

2. Adres: ul. Ogrodowa 2, 63-300 Pleszew

3. Data przeprowadzenia wyborów: 26 marca 2015 r.

4. Liczba uczestników: 140

5. Orientacyjna liczba uczniów w szkole: 194

6. Wiek uczestników: 12 – 15 lat

7. Imię i nazwisko nauczyciela opiekuna wyborów: Sebastina Richter – Kłopocka

Wykaz książek

Gimnazjum kl. I – III
Tytuł Autor Liczba oddanych głosów
1 50 twarzy Greya E. L. James 39
2 Hobbit J. R. R. Tolkien 16
3 Pamiętnik narkomanki B. Rosiek 15
4 Opowieści z Narnii C.S. Lewis 10
5 Harry Potter J. K. Rowling 10
6 Władca pierścieni J.R.R. Tolkien 10
7 Igrzyska śmierci S. Collins 8
8 Bolek i Lolek Wł. Nehrebecki 8
9 Metro 2033 D. Głuchowski 8
10 Wiedźmin A. Sapkowski 7
11 Quo Vadis H. Sienkiewicz 7
12 Ostatnia piosenka 6
13 Przygody Koziołka Matołka K. Makuszyński 6
14 Romeo i Julia W. Szekspir 5
15 Wciąż ją kocham N. Sparks 5
16 Krzyżacy H. Sienkiewicz 5
17 Dzieci z Bullerbyn A. Lindgren 5
18 Chłopcy z Placu Broni F. Molnár 4
19 Bransoletka 4
20 Pinokio C. Collodi 4
21 Kamienie na szaniec A. Kamiński 4
22 Zemsta A. Fredro 4
23 Mały książe A. de Saint-Exupéry 4
24 Ania z Zielonego Wzgórza L. M. Montgomery 4
25 Rywalki K. Cass 3
26 Gra o Tron G. R. R. Martin 3
27 Balladyna J. Słowacki 3
28 Hopeless C. Hoover 3
29 Przypadki Robinsona Cruzoe D.   Defoe 2
30 Reksio 2
31 Pamiętnik nastolatki B. Andrzejczuk 2
32 Arabska żona T. Valko 2
33 Przekora 2
34 Zielona mila S. King 2
35 Przemyślenia Niekryteko Krytyka 2
36 Pozłacana rybka B. Kosmowska 2
37 Opium w rosole M. Musierowicz 2
38 Ten obcy I. Jurgielewiczowa 2
39 W pustyni i puszczy H. Sienkiewicz 2
40 Dziady A. Mickiewicz 2
41 Dziennik cwaniaczka J. Kinney 1
42 CKM 1
43 Opowieść wigilijna K. Dickens 1
44 Oscar i pani Róża É.-E. Schmitt 1
45 Miasto kości C. Clare 1
46 Niezgoda 1
47 Elita K. Cass 1
48 Jedyna K. Cass 1
49 Playboy 1
50 Zmierzch S. Meyer 1
51 Gwiazd naszych wina J. Boone 1
52 Pierwszy dzień wolności L. Kruczkowski 1
53 Koalicja szpiegów Luminariusz A. Stelmaszyk 1
54 Z mgły zrodzony B. Sanderson 1
55 Niemożliwe 1
56 Pan Tadeusz A. Mickiewicz 1
57 Martwa natura J. Fielding 1
58 Spotkanie nad morzem J. Korczakowska 1
59 Kod da Vinci D. Brown 1
60 Ostatnie życzenie A. Sapkowski 1
61 Zjeść żabę B. Ostrowicka 1
62 Stalker A. Tarkowski 1
63 Pan lodowego ogrodu J. Grzędowicz 1
64 Kroniki rodu Kane R. Riordan 1
65 GONE Zniknęli M. Grant 1
66 Heartland L. Brooke 1
67 Zaczarowane lustro 1
68 Zagubiona 1
69 Złe psy 1
70 Kamasutra 1
71 Mój kot 1
72 Zwierzęta 1
73 Wybrzeże Moshitów P. Theroux 1
74 Dary anioła C. Clare 1
75 Zemsta króla Janusza 1
76 Syzyfowe prace S. Żeromski 1